Jak zhubnout trvale – 3. část

25. května 2012 v 15:41 | Radičik |  Zdraví a krása
V této poslední části věnované hubnutí si ukážeme jednoduché kroky jak snadněji docílit štíhlé postavy. Snad Vám budou některé rady užitečné.Životní styl

Snem většiny lidí trpících nadváhou je zhubnou rychle, nejlépe ještě dnes. Jenže štíhlá linie není otázkou nějaké krátkodobé ( a často drastické) diety. Přitažlivá postava je výsledkem životního stylu. A protože většina lidí s nadváhou má svůj životní styl vedoucí zase jen k nadváze, je nutné jej změnit od základu. Díky radikální změně životního stylu tudíž budeme hubnout sice pomaleji, ale s dlouhodobým efektem, což je daleko efektivnější.

Strava

Jezte zdravě. Pokud jste zvyklí jíst příliš tučná jídla, bude potřeba tyto pokrmy omezit. Tuky ovšem z jídelníčku nesmíme vyřadit úplně, protože jsou nutné při vstřebávání některých vitamínů. Taktéž omezte sladkosti. Už tím, že vyměníte slazené limonády za neslazené, by mělo vést k úbytku váhy.
Jezte pravidelně. Hodně lidí se snaží vynechávat jídla v domnění, že tak zhubnou. Jenže žaludek nejde ošidit, povede to jen k jeho podráždění a v konečném důsledku ke zbytečnému přejedení. Jezte proto vždy v pravidelnou dobu.
Přejídejte se. Ano, přejídejte se, ač to zní při hubnutí dost odvážně. Pokud se ale budete "přejídat" ovoce a zeleniny, pomůže Vám zvýšený příjem vlákniny odbourat a z těla odvést přebytečné tuky. Navíc si zaplníte žaludek, a tudíž na nezdravá jídla nezůstane místo.
Hodně pijte. Ještě jednou - pijte! Bez zvýšeného příjmu tekutin není možné docílit štíhlé linie. Pokud navíc budete pít čistou převařenou vodu, která díky vysoké teplotě bude mít narušené molekulární vazby - budou mít pak v těle molekuly vody tendenci vázat se na jiné částice (převážně tuky).

Jak dále podpořit hubnutí?

Cvičte - velká část energie přijatá stravou, která by se jinak mohla v těle uložit, bude cvičením velice účelně využita a štíhlá linie bude brzy skutečností. Dopřejte svému tělu denně minimálně 20 min. zvýšené fyzické zátěže. Začněte ale s cvičením ještě dnes, jinak to budete neustále odkládat.
Myslete pozitivně - podpořte své úsilí pozitivním myšlením a do svého podvědomí si uložte např. - jsem štíhlá/ý a krásná/ý, cítím se skvěle apod. Představujte si sami sebe jak se procházíte ve společnosti s nádhernou postavou a věřte tomu. Mocně tím podpoříte dosažení svého cíle.

Můj tip

Hubněte ve dvou - pokud si najdete někoho, kdo se rozhodne taktéž zhubnout, máte poloviční práci ušetřenou. Vzájemně se totiž budete lépe hlídat a povzbuzovat, čímž motivace mnohonásobně vzroste.
Dejte na doporučení - nenechte se ošálit klamavou reklamou, ale znáte-li někoho ze svého okolí, komu se povedlo zhubnout, zeptejte se jej jak toho docílil. Každý organismus je sice jiný, ale pravděpodobnost, že podobný postup zabere i Vám, je veliká.

Trpíte-li nadváhou, moc Vám přeji tento problém brzy vyřešit. A hlavně si pak štíhlou linii udržet. Štíhlá postava totiž přináší řadu výhod - pevnější zdraví, krásu, sebevědomí, kondici, vitalitu a hlavně radost ze sebe i ze života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste spokojeni se svou postavou?

Ano 16.7% (4)
Vcelku ano 29.2% (7)
Musím na sobě pracovat 8.3% (2)
Ne 45.8% (11)

Komentáře

1 helena helena | Web | 25. května 2012 v 17:07 | Reagovat

Já musím něco dělat,cvičit nebo tančit,pak se mi daří váhu udržovat.Bez pohybu přibere snad každý.Překvapilo mě,že teplá převařená voda váže na sebe tuky.
Vím,že jeden léčitel doporučuje pití teplé vody.Říká,že by ubyla spousta infarktů.Studené působí jak šok,i v létě se má pít teplé,zažene lépe žízen´.
Děkuji za dobré rady.

2 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 26. května 2012 v 5:56 | Reagovat

S tou teplou převařenou vodou jsem to také nevěděla a a po pravdě řečeno, moc tomu nevěřím. Nějak se mi to nezdá.:)

3 Martin Martin | Web | 26. května 2012 v 13:19 | Reagovat

Musím hlavně souhlasit s tou části "Jak dále podpořit hubnutí" kde je napsáno CVIČTE. Je to opravdu dost důležité. Já osobně chodím do posilovny pravidelně dvakrát týdně a jsem pořád stejný, mám pořád sportovní postavu, takže cvičit je opravdu důležité. jinak samozřejmě souhlasím se vším, je to perfektně zaměřený článek i ty předešlé :) A upřímně řečeno, s tou vodou jsem to netušil :)

4 Radičik Radičik | E-mail | Web | 26. května 2012 v 13:59 | Reagovat

Vyplývá to z fyzikálních vlastností kapalin. Při vaření se díky značnému pohybu molekul naruší veškeré vazby, proto pak lépe naváže tuky a veškeré nečistoty v těle.
Příklad: Když nalijete pár kapek studené vody do mastného hrnce, voda se nesmísí, ale vytvoří uzavřené kapky (pevná struktura molekul vody drží při sobě).
Teplá voda se však v mastném hrnci rozpustí (uvolněné molekuly vody se snadněji navážou s molekulami tuku).
Možno ověřit např.
Ruediger Dahlke - Půst pro zdraví
http://www.spektrumzdravi.cz/clanky/zdravi-a-krasa/pitny-rezim-podle-ajurvedy/
http://dr.frej.cz/component/acajoom/mailing/view/listid-3/mailingid-12/Itemid-999
apod.
Proto se také např. čaj zalívá převařenou vodou, jinak by se jeho molekuly do vody neuvolnily.
Snad stačí toto vysvětlení.

5 helena helena | Web | 26. května 2012 v 20:38 | Reagovat

Našla jsem to,takže:Voda je nositelkou informací.Aby náš imunitní systém mohl efektivně pracovat,potřebuje k tomu čistou vodu.Centrum naší životní síly prostřednictvím molekul vody předává přesné informace výkonným buńkám imunity.Předává jim program,jak uzdravit tu či onu tkáń,jak se zbavit toho kterého jedu,jak opravit enzymatický řetězec atd..pokud má voda už nějaký svůj program/jakákoliv příměs,jako džus,příchutě,káva,čaje/,není schopna tuto roli plnit!je pro imunitu nepoužitelná.Proto je nutno pít čistou vodu.Zvířata v přírodě a přirozeně žijící nnárody ji pijí.Člověk ji milion let pil také.Pouze posledních asi sto let jsme úplně zhloupli a popíjíme kde co,jen né čistou vodu.
Navíc by voda,kterou pijeme,měla být teplá.
Studenou vodu si můžeme dopřát pouze,jsme-li typ pitta/ayurvéda/ a jen mimo jídlo.
Pít studený nápoj před jídlem nebo během něho je velmi nezdravé.
Zde leží kořeny infarktů a dalších cévních poruch.
Studená tekutina,mimo to,že zhasí trávicí oheń s důsledkem nedokonalho trávení,hlavně zmrazí tuky v potravě a ty se pak rozpadají na mal molekuly,které se dostanou tam,kam by neměly.Například do cévních stěn.
Číńané a Japonci odedávna doporučují pít pojídle zelený čaj.Arabové mátový čaj.Ayurvéda doporučuje teplou vodu.
Držme se těchto moudrostí.
Kdybych mohl napsat jen jedinou větu na tma zdravá výživa,zněla by:Pijte teplou vodu!!!!!!    Mudr. Tomáš Lebenhart
Z knihy - Svlékl jsem bílý plášt'

6 Amelie Amelie | Web | 26. května 2012 v 20:53 | Reagovat

Děkuji za chytré rady. O převařené vodě jsem to také nevěděla, díky.

7 bludickka bludickka | Web | 5. června 2012 v 9:48 | Reagovat

A sakra, já čekala nějaký vtipný článek :) Převařenou vodu piju zrovna teď a čistě náhodou. Voda  v práci se mi zdá nějaká moc chlorovaná, tak jsem si ji výjimečně převařila. No vida a ještě díky tomu zhubnu :) Já jsem se svou postavou vcelku spokojená. Jen se bojím aby se na ní něco nezměnilo :) Přecijen za dlouhou dobu co se radikálně neměnila jsem si zvykla na její klady i zápory a mám ji ráda takovou jaká je. Ovšem asi bych se moc dobře nesmiřovala s tím kdybych měla přibrat víc než pět kilo.

8 bludickka bludickka | Web | 5. června 2012 v 9:52 | Reagovat

každopádně je fakt, že studenou vodou mastný hrnec neumyju :) zajímavá myšlenka, že tak to může fungovat i v lidském organismu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama