Jak zhubnout trvale? 1.část

23. dubna 2012 v 11:41 | Radičik |  Zdraví a krása
Mít štíhlou postavu, to není jen otázka krásy. Štíhlá linie má vliv na naše zdraví, sebevědomí, pocity i celkový postoj k životu. Jak ji ale docílit, pokud celý život bojujeme s nadváhou? Možností je celá řada, vždyť s recepty na hubnutí se doslova roztrhl pytel. Napadlo Vás ale někdy: Proč se stále objevují nové a nové diety, když každá z nich je stoprocentní? Vždyť pokud nějaká dieta opravdu funguje, není přece zapotřebí už vymýšlet další...Životní styl

Díky životnímu stylu, v němž se už (a nebojme si to přiznat) doslova vezeme, začíná být obezita celosvětovým problémem. Není ale nic příjemného stát se terčem posměchu svému okolí, kvůli svému vzhledu.
Každý z nás se chce líbit druhým a koneckonců i sám sobě. O tom není pochyb. Nadváha nám tudíž může brát radost ze života a může vést ke sklíčenosti, ztrátě sebevědomí a dalším nepříjemným důsledkům, které nám v konečném důsledku berou chuť se sebou cokoliv dělat.
Jak ale ideální postavy docílit, když jsme už zkusili ledacos a trápili se mnoha dietami? Existuje nějaká opravdu účinná dieta?

"Úžasné" reklamy!

Opravdu není divu, že se na trhu objevuje jedna firma za druhou, které mají stoprocentní řešení na problémy s nadváhou. Dá se ale všem nabídkám věřit?
Znáte to. Z reklam se ozývá: "Paní Jana zhubla za dva týdny 15 kg!" K tomu dvě fotky. První fotka před hubnutím zachycuje většinou silně obézní ženu a druhá po hubnutí ukazuje (opravdu?) tutéž ženu s ideální postavou, která tak zázračně a rychle zhubla.
Buďte opatrní a berte v potaz zejména tyto skutečnosti:
1.Lidé na fotkách před a po hubnutí nemusí být zaručeně stejní. Mnohdy jsou fotky nafocené záměrně tak, aby nebylo možné obličeje odlišit.
2.Pokud se opravdu jedná o stejné osoby (např. známé celebrity), pamatujte na to, že počítačové úpravy dokáží divy a celebrity dostanou za tento trik dobře zaplaceno. Cílem je vzbudit důvěryhodnost.
3.Nedejte se oklamat. Výrazné zhubnutí za krátkou dobu ve valné většině nemá dlouhé trvání. Nadváha se brzy vrátí a možná ještě zesílí.

Netrapte se!

Neustále ponižování týkající se Vaší postavy může vést k vážným problémům, zejména v psychické oblasti. Když k tomu přidáme nešťastnou lásku, jsou takto nešťastní lidé schopni udělat cokoli. V tom lepším případě se rozhodnou držet drastickou dietu a takto se trápit a škodit svému tělu, zejména mozku, který se bez pravidelného přísunu živin neobejde.
Tento postup je velice zrádný a v každém případě špatný, tedy neúčinný. Postoj, s jakým hubnete je nesmírně důležitý, proto nedělejte nic drasticky a rozhodně ne s negativními pocity. (více se dozvíte v druhé části).

V druhé části se dozvíme:
  • jak důležité jsou při hubnutí naše myšlenky
  • jaká je nejčastější chyba při hubnutí
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jste spokojeni se svou postavou?

Ano 16.7% (4)
Vcelku ano 29.2% (7)
Musím na sobě pracovat 8.3% (2)
Ne 45.8% (11)

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 23. dubna 2012 v 14:26 | Reagovat

Vydělávají na cizím neštěstí. Nejúčinnější je střídmě zdravě jíst a mít dostatečný pohyb.

2 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 9. května 2012 v 17:19 | Reagovat

Zajímavé je, že lidi neustále věří takovým blbostem a klidně vyhodí za zázračné prostředky spoustu peněz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama